Matterport ile Alternatif Eğitimde Maksimum Verim - Raart

17 Kasım 2022

post-thumnail

Eğitim kurumları ve iş yerlerinde öğrenim süreçlerinin yüzde 100’e kadar dijitalleşmesini sağlayan Matterport 3D Scan teknolojisi ile siz de işinizi kolaylaştırmaya hemen şimdi başlayabilirsiniz! Peki, tam olarak nasıl?

İçinde bulunduğumuz zaman, “Bilgi Çağı” olarak adlandırılıyor. Ve bunun tam karşılığı olarak, günümüzde insanlar diledikleri bilgiye oldukları yerden ulaşabiliyor. Ancak söz konusu mesleki bilgi ise “sahaya inmek”, nitelikli öğrenmenin hala en büyük şartlarından birini oluşturuyor. Bu nedenle mesleki eğitim veren kurumlardan ticari işletmelere kadar pek çok kuruluş, öğrenciler ve çalışanları için çeşitli alanlarda uygulamalı etütler düzenliyor. Hayat şartlarının sürekli değiştiği günümüzde, tüm eğitim ve oryantasyon faaliyetlerini dijital ortamda gerçekleştirebilmek mümkün mü dersiniz? Bu konuda hala soru işaretleriniz varsa, Matterport 3 boyutlu tarama teknolojisiyle tanışın!

Matterport Nedir?

ABD’de 2011 yılından beri faaliyet gösteren bir 3 boyutlu medya platform şirketi olan Matterport, geliştirdiği teknolojilerle günümüzde VR (virtual reality – sanal gerçeklik) çalışmalarına liderlik ediyor. Şirketin geliştirdiği Matterport adı verilen 3D lazer tarama teknolojisi, mekan görüntülerinin gerçeğe en yakın şekilde 3 boyutlu olarak alınmasını sağlıyor. Yapılan ölçümlerin ve 3D çekimlerin birleştirilmesi sonucu ise mekanların gezilebilir dijital ikizleri yaratılmış oluyor.

VR gözlükleri veya ekran üzerinden interaktif tur yapılabilmesine imkan tanıyan Matterport Media teknolojisi, kullanıcılara aynı zamanda mekanın iç alan ölçülerini de veriyor. Bunun için ise görselde ilgili alana tıklanması/dokunulması yeterli oluyor. Ayrıca 3 boyutlu sanal tur düzenleyen kullanıcılar, görüntülere eklenen Mattertag adlı açıklama etiketleriyle daha fazla bilgi alma şansına da sahip oluyor. Böylece kullanıcılar sanal gezintilerini diledikleri yerde ve rehbere ihtiyaç duymaksızın detaylı olarak tamamlayabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif İste

İşiniz için şimdi teklif alın.