Web Sitesi - Raart

16 Ağustos 2023

post-thumnail
  1. Modern Web Tasarım Trendleri: Web sitesinin önemini artık oldukça farkındayız. Peki sizi öne çıkaracak ve işlerinizi büyütecek bir web sitesi için ne gerekli? Öncelikle yeni trendlere uygun ve kullanıcı dostu bir web sitesi olmazsa olmazlardandır.
  2. Duyarlı (Responsive) Tasarımın Önemi: Mobil cihazların yaygın kullanımıyla, Web sitesinizin tüm cihazlar da aynı tasarımda profesyonel bir görünümle sunmalısınız. Masaüstü tasarımı ve mobil tasarımı da oldukça önemlidir. artık kullanıcıların %80’ninden fazlası web sitelerini telefonlarından ziyaret ediyor.
  3. Kullanıcı Merkezli Tasarım: Kullanıcıların ihtiyaçlarına ve davranışlarına dayalı tasarımın oldukça önemi var. İlk öncelikle web sitenizin içeriği hangi kullanıcıya hitap ediyorsa yapılacak tasarım onların kültürünü yansıtmalı. Kullanıcı araştırmaları, prototipleme ve test aşamalarının yapıldıktan sonra web site tasarımını oldukça değerli buluyoruz.
  4. UI (Kullanıcı Arayüzü) ve UX (Kullanıcı Deneyimi) Farkı: UI ve UX kavramları ve ikisinin uyumlu bir şekilde çalışması web sitenize ziyaret eden kullanıcıların güven hissetmesi kadar önemli bir kavramdır. Yaptığımız tüm web yazılımları veya tasarımlarına bu kurallar olmazsa olmazımızdır.
  5. Web Tasarımında Renk ve Tipografi Seçimi: Renk teorileri ve tipografi seçiminin web tasarımında oldukça büyük bir etkisi vardır. Örneğin Tadilat işi ile ilgili bir şirketiniz var ise turuncu renkten kaçınmanız gerekiyor. Bu ve daha fazla detaylar bir web sitesinin olmaz olmazlarındandır.
  6. Web Sayfası Hızı ve Performans Optimizasyonu: Hızlı yüklenen ve optimizasyon tekniklerinin tamamı uygulanmış bir web sayfası Google nezdinde oldukça önemlidir. Google site hızı puanlamanız oldukça iyi ise Ads reklamlarının birim maliyetleri oldukça düşük olacak ve rakiplerinizden 2 adım önde olacaksınıdır.
  7. Web Yazılımında Güvenlik İlkeleri: Web sayfası tasarımının yanı sıra yazılım güvenliği konusu da oldukça önemlidir. Güvenli Web yazılımları ile markanızın itibar kaybetmesini önlemelisiniz.
  8. SEO Uyumlu Tasarım: Web tasarımının arama motoru optimizasyonuna katkı sağlayıp şuan bizim yaptığımız gibi Google ile sürekli iletişimde olmalı. SEO uyumsuz bir web sitesi boşa harcanan vakit ve nakittir.
  9. Etkili İçerik Yönetimi Sistemleri (CMS): Farklı içerik yönetimi sistemlerini karşılaştırarak, hangi CMS’in hangi projeler için daha uygun olduğunu analiz edip projeyi buna göre şekillendiririz.
  10. Tasarım Araçları ve Teknolojileri: Web tasarım ve yazılımında kullanılan popüler araçları ve teknolojileri ideal doğrultuda kullanır ve markanıza uyarlarız. Böylelikle profesyonel bir web sitesini ortaya koyarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teklif İste

İşiniz için şimdi teklif alın.